بازدید استاندار اردبیل از احداث کارخانه برین چوب به همراه نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار مشگین شهر، بخشدار ارشق و هیئت همراه انجام شد.

در این سفر یکروزه که با هماهنگی بخشداری ارشق صورت پذیرفته بود، مسئولین استانی از پروژه در دست ساخت شرکت برین چوب اردبیل بازدید کردند. در این مراسم مدیریت شرکت برین چوب از تلاش برای راه اندازی فاز اول این کارخانه تا پایان تابستان سال 1399 گفته و افزود که این طرح دارای 3 فاز اجرایی است که در حال حاضر فاز اول آن در زمینی به مساحت 20.000 مترمربع و با سرمایه گذاری حدود 150.000.000.000 ریال در حال انجام است. نجفی، مدیرعامل شرکت برین چوب همچنین افزود: با بهره برداری از فاز اول این پروژه فرصت اشتغال زایی برای حداقل 150 نفر به صورت مستقیم و 250 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد می شود.

نجفی ادامه داد: در مسیر راه اندازی این کارخانه تا به امروز خوشختانه هماهنگی و حمایت های لازم از سوی مدیران استانی صورت گرفته و مراحل اخذ مجوزهای قانونی نیز به خوبی طی شده است. وی گفت: برای فاز اول این کارخانه پیش بینی مالی و نیروی انسانی کامل انجام شده و امیدواریم تا پایان تابستان سال 1399 این فاز از مجموعه برین چوب به بهره برداری برسد.

راه اندازی فازهای 2 و 3 در دستور کار باشد

استاندارد اردبیل در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از تلاش مدیریت جوان و فعال شرکت برین چوب برای حرکت در مسیر تولید و سازندگی کشور به خصوص در مناطق محروم و مرزی ارشق، خواستار برنامه ریزی برای اجرایی شدن فاز های دوم و سوم این پروژه نیز شد. وی همچنین ادامه داد: در صورت نیاز به تأمین سرمایه احداثی یا سرمایه در گردش برای این پروژه، استانداری اردبیل آماده همکاری های لازم در این مسیر است.

در این بازدید، صمدی فرماندار مشگین شهر نیز از تلاش های آقای نوری بخشدار ارشق تشکر کرده و از حمایت های لازم برای افزایش سرعت کاری در شهرک صنعتی شهید همرنگ رضی گفت. وی نیز افزود که در حال حاضر پروژه شرکت برین چوب به عنوان یکی از صنایع بزرگ در کل شهرستان مشگین شهر می تواند باشد که در صورت تکمیل و راه اندازی فازهای 2 و 3 این کارخانه، فرصت اشتغال زایی برای بیش از 700 نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.