آیین کلنگ زنی کارخانه MDF برین چوب با حضور مهندس صمدی فرماندار مشگین شهر و هیئت همراه در دهه فجر سال 1398 و با حضور اقشار مختلف انجام شد.

به یمن مبارک ایام الله دهه فجر در بهمن ماه سال 1398، با حضور فرماندار مشگین شهر، بخشدار ارشق و هیئت همراه و جمعی از اصحاب رسانه، آیین کلنگ زنی کارخانه برین چوب انجام شد. این مراسم که در محل احداث کارخانه شرکت برین چوب اردبیل برگزار شد، گام بزرگی در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی ارشق به حساب می آید.

تحقق شعار سال “رونق تولید” در منطقه ارشق

صمدی فرماندار مشگین شهر، در آیین کلنگ زنی فاز اول کارخانه تولید MDF شرکت برین چوب اردبیل گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال رونق تولید نام گذاری کرده بودند، اکنون با آغاز به کار ساخت و راه اندازی این قبیل کارخانه جات در شهرک صنعتی رضی، بیش از پیش می توانیم شاهد رشد تولید باشیم. وی ادامه داد: در حال حاضر کارخانه برین چوب با سرمایه گذاری موفق بخش خصوصی پیش رفت قابل ملاحظه ای داشته است. اگر همین روند را بتوانیم حفظ کنیم، به زودی می توانیم شاهد افزایش ظرفیت های اشتغال زایی و کاهش نرخ بیکاری در میان تحصیلکرده های این منطقه نیز باشیم.

صمدی افزود: در حال حاضر فاز اول این کارخانه با ظرفیت اشتغال زایی 150 نفر به صورت مستقیم و حدود 250 نفر به صورت غیر مستقیم فرصت بسیار مناسبی برای رشد صنعتی در این منطقه ارشق به حساب می آید. این در حالی است که تا کنون وجود چنین صنایع مادر و بزرگ در منطقه ارشق تقریبا غیر ممکن بود و همه این ها را مرهون راه اندازی شهرک صنعتی شهید همرنگ رضی هستیم. وی ادامه داد: در صورت تدوام این قبیل سرمایه گذاری ها تا پایان سال 1399 می توانیم شاهد رشد و شکوفایی کامل صنعتی و اقتصادی در این منطقه باشیم.