مراسم کلنگ زنی فاز دوم کارخانه برین چوب با حضور دکتر عباس زاده نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مشگین شهر و مسئولین ارشد انجام شد.

امروز، جمعه سوم مرداد ماه 1399 مراسم کلنگ زنی فاز دوم کارخانه برین چوب با حضور دکتر عباس زاده نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی، مهندس صمدی فرماندار مشگین شهر، حجت الاسلام غیاسی امام جمعه ارشق، مهندس نوری بخشدار ارشق، مهندس بابایی مهر مدیر کل صندوق کارآفرینی امید استان، مهندس اهلی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و مسئولین ارشد استانی و شهرستانی و هیئت همراه انجام شد.

اشتغال زایی 450 نفری

پروژه شرکت برین چوب در فاز دوم آن که از امروز کار ساخت آن آغاز شد، جزو پروژه های بزرگ و مهم شهرستان مشگین شهر به حساب می آید. این کارخانه در فاز دوم خود دارای محصولات متنوعی از سبد تولیدات MDF خواهد داشت. پیش بینی های انجام شده، حاکی از آن است که در صورت تکمیل و راه اندازی این فاز از کارخانه، فرصت اشتغال زایی 450 نفری برای آن در نظر گرفته شده است. این در حالیست که این کارخانه در فاز اول خود نیز فرصت اشتغال زایی مستقیم 150 نفری دارد و با تکمیل شدن فاز دوم آن طی یکسال آتی در مجموع می توانیم شاهد به کارگیری بیش از 600 نفر جوانان تحصیلکرده و بیکار منطقه محروم ارشق باشیم.

کشور نیازمند قطع وابستگی به نفت است

دکتر عباس زاده، نماینده مردم شریف مشگین شهر و ارشق در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به وابستگی بسیار شدید بودجه و مدیریت مالی کشور به درآمدهای نفتی گفت: در حال حاضر این موضوع برای هیچکس پوشیده نیست که ما باید تمام تلاش خود برای قطع وابستگی کشور به درآمدهای نفتی داشته باشیم. وی ادامه داد: این مهم زمانی محقق خواهد شد که در تمام کشور برای افزایش تولید و عمل واقعی به شعار جهش تولید گام برداشته شود. عباس زاده افزود: در حال حاضر شرکت های بزرگی همچون گروه صنعتی برین چوب این پتانسیل را از خود نشان داده اند و اگر ما مسئولین نیز بتوانیم پا به پای ایشان حرکت کنیم، می توانیم به زودی شاهد جهش واقعی در صنعت، تولید و اشتغال کشور باشیم.